Szanowni Pacjenci, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze, zapraszamy do kontaktu w ramach telemedycyny (telefonicznie lub email).

Wróć

Operacja palców młotkowatych i szponiastych

 Array

Deformacje palców stopy

Do najczęstszych deformacji palców II-V należą:

-deformacja szponiasta – polega na przeproście, niekiedy podwichnięciu w stawach śródstopno-paliczkowych palców oraz zgięciu w stawach międzypaliczkowych bliższych i dalszych. Prowadzi to w konsekwencji do konfliktu z obuwiem i powstawania bolesnych modzeli.

-deformacja młotowata – podobna do szponiastej, jednak nie występuje tu przeprost w stawie śródstopno-palcowym. Na powierzchni grzbietowej stawu międzypaliczkowego bliższego powstają bardzo bolesne modzele.

– palec młoteczkowaty – najrzadszy i najmniej dokuczliwy – polega na utrwalonym zgięciu w stawie międzypaliczkowym dalszym – brak możliwości czynnego wyprostu stawu

W zależności od stopnia zaawansowania zmian oraz biernej kolektywności, wykonuje się pojedynczą operację lub też cały wachlarz aby uzyskać zadowalający wynik funkcjonalny i estetyczny. Najczęściej konieczne jest wykonanie osteotomii kości śródstopia wg Weila. Polega ona na horyzontalnym przecięciu końca dalszego kości śródstopia oraz cofnięciu głowy kości śródstopia i zespoleniu jej mikrowkrętem. Koniecznym, może być również wykonanie operacji wydłużenia ścięgien prostowników palca. W zaawansowanych, niekorektywnych zmianach, wycięcie stawu międzypaliczkowego bliższego i usztywnienie go odpowiednim implantem

 • Proszę napisać, jeżeli chce Pani/Pan się z nami skontaktować, by omówić problem i umówić się na konsultacje.

 • Upuść pliki tutaj lub
  Akceptowane typy plików: pdf, doc, docx, jpg, zip, Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
   Plik w postaci pdf, doc, docx, jpg
  • Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej twoj-ortopeda.pl są Właściciele K.Chudy oraz B. Łukaszewski. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności. Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: polityka.prywatnosci@twoj-ortopeda.pl"

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.