Szanowni Pacjenci, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze, zapraszamy do kontaktu w ramach telemedycyny (telefonicznie lub email).

Wróć

Operacja palucha koślawego – hallux

 Array

Operacja palucha koślawego polega na usunięciu wszystkich komponentów wady stopy tj. szpotawości I promienia, podwichnięcia aparatu trzeszczkowego, koślawości palucha oraz likwidacji płaskostopia poprzecznego.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu regionalnym. Kończyna pozostaje w niedokrwieniu przez zaciśnięcie na niej opaski pneumatycznej. Następuje mycie, dezynfekcja i jałowe obłożenie pola operacyjnego. Następnie zostaje nacięta skóra po stronie przyśrodkowej stopy nad I kością śródstopia, stawem oraz paliczkiem bliższym. W kolejnym etapie otwiera się torebkę stawową, odsłania kości. Następnie wykonuje się uwolnienie aparatu trzeszczkowego oraz jeśli to konieczne mięśnia przywodziciela, następnie osteotomię czyli przecięcie kości wg wcześniej wykonanego planu. W kolejnym etapie wykonywana jest repozycja kości, po czym stabilizuje je się odpowiednim materiałem zespalającym. Następuje płukanie rany pooperacyjnej i jej warstwie zamknięcie. Ostrzyknięcie środkiem przeciwbólowym działającym miejscowo. Opatrunki jałowe.

 • Proszę napisać, jeżeli chce Pani/Pan się z nami skontaktować, by omówić problem i umówić się na konsultacje.

 • Upuść pliki tutaj lub
  Akceptowane typy plików: pdf, doc, docx, jpg, zip, Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
   Plik w postaci pdf, doc, docx, jpg
  • Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej twoj-ortopeda.pl są Właściciele K.Chudy oraz B. Łukaszewski. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności. Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: polityka.prywatnosci@twoj-ortopeda.pl"

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.