Szanowni Pacjenci, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze, zapraszamy do kontaktu w ramach telemedycyny (telefonicznie lub email).

Wróć

Zespół rowka nerwu łokciowego

 Array

Zespół dolegliwości bólowych przyśrodkowej (wewnętrznej) okolicy łokcia związany z uciskiem i zaburzeniem odżywiania nerwu łokciowego. Charakteryzuje się drętwieniem przedramienia, którym towarzyszy zaburzenie czucie i parestezje. Dolegliwości występują obwodowo od łokcia i promieniują do palców IV i V (palca małego).

Celem postawienia prawidłowego rozpoznania należy wykonać badanie obrazowe RTG, USG, MR- rezonans magnetyczny, bądź badanie EMG ( elektromiografii).

Leczenie operacyjne jest jedynym skutecznym sposobem leczenia zespołu rowka nerwu łokciowego. Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym. Najczęściej w znieczuleniu odcinkowym. Ortopeda odszukuje nerw łokciowy, następnie wykonuje przecięcie więzadeł przebiegających nad nim, które są przyczyną ucisku i źródłem bólu. Chory wypisywany jest do domu tego samego dnia. W 2 dobie po zabiegu zaczyna pracę z rehabilitantem.  Po około 2-3 tygodniach jest zdolny do powrotu do pracy biurowej. Po około 6-8 tygodniach do pracy fizycznej bądź treningu siłowego.

 • Proszę napisać, jeżeli chce Pani/Pan się z nami skontaktować, by omówić problem i umówić się na konsultacje.

 • Upuść pliki tutaj lub
  Akceptowane typy plików: pdf, doc, docx, jpg, zip, Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
   Plik w postaci pdf, doc, docx, jpg
  • Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej twoj-ortopeda.pl są Właściciele K.Chudy oraz B. Łukaszewski. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności. Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: polityka.prywatnosci@twoj-ortopeda.pl"

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.