Szanowni Pacjenci, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze, zapraszamy do kontaktu w ramach telemedycyny (telefonicznie lub email).

Wróć

Złamanie kości ramiennej

 Array

Anatomia: kość ramienna jest najdłuższą i największą kością kończyny górnej.

Mechanizm urazu: do złamań kości ramiennej dochodzi zarówno podczas poważnych wypadków komunikacyjnych jaki i podczas aktywności sportowych np podczas siłowania się na rękę!

W leczeniu operacyjnym szerokie zastosowanie mają płytki tytanowe, które przy pomocy śrub utrzymują prawidłowe ustawienie odłamów by te mogły się dobrze wygoić. Jeśli złamanie zlokalizowane jest w środkowej części kości tj w trzonie zastosowanie operacyjne znajduje przede wszystkim gwoździowanie śródszpikowe ( implant wprowadzony zostaje do jamy szpikowej, de facto znajduje się kości).

Płyty i gwoździe tytanowe pozwalają na leczenie bezgipsowe!
Płyty i gwoździe tytanowe pozwalają na wykonanie badanie rezonansu magnetycznego (MRI).
Płyty i gwoździe tytanowe integrują się z kością chorego i nie wymagają usuwania.
Płyty i gwoździe tytanowe umożliwiają nam podjęcie rehabilitacji od razu po zabiegu operacyjnym.

Ważna informacja: złamanie bliższego końca kości ramiennej zalicza się do grupy złamań osteoporotycznych !!! wymaga włączenia leczenia lekami przeciwostoporotycznymi i uzupełniania wit D i wapnia.

 • Proszę napisać, jeżeli chce Pani/Pan się z nami skontaktować, by omówić problem i umówić się na konsultacje.

 • Upuść pliki tutaj lub
  Akceptowane typy plików: pdf, doc, docx, jpg, zip, Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
   Plik w postaci pdf, doc, docx, jpg
  • Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej twoj-ortopeda.pl są Właściciele K.Chudy oraz B. Łukaszewski. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności. Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: polityka.prywatnosci@twoj-ortopeda.pl"

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.