Szanowni Pacjenci, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze, zapraszamy do kontaktu w ramach telemedycyny (telefonicznie lub email).

Wróć

Złamanie kostki stawu skokowego

 Array

Anatomia: staw skokowy składa się z dobrze nam znanej kostki przyśrodkowej i kostki bocznej oraz zmniej znanego ortopedycznego określenia kostki tylnej- czyli tylnej części kości piszczelowej.

Mechanizm urazu: poślizg na lodzie bądź mokrej nawierzchni, urazy podczas gier kontaktowych jak piłka nożna, koszykówka.

Leczenie operacyjne: zdecydowana większość złamań stawu skokowego wymaga leczenia operacyjnego! Złamania kostek stawu skokowego zaliczane są do złamań stawowych dlatego wymagają idealnego anatomicznego nastawienia wszystkich ważnych elementów kostnych, tak by możliwa była jak najszybsza aktywna rehabilitacja. Złamaniom tym często towarzyszą również uszkodzenia struktur więzadłowych – jak uszkodzenie więzozrostu piszczelowo-strzałkowego. W trakcie leczenia operacyjnego wszystkie struktury więzadłowe również będą naprawione! Prawidłowo przeprowadzony zabieg operacyjnym z doborem odpowiednich płyt tytanowych o anatomicznie dopasowanym kształcie pozwala na skrócenie do minimum stosowania unieruchomienia gipsowego ( najczęściej stosujemy jedynie ortezę przez 2-3 tyg) !!!

Płyty tytanowe pozwalają na leczenie bezgipsowe!
Płyty tytanowe pozwalają na wykonanie badanie rezonansu magnetycznego (MRI).
Płyty tytanowe integrują się z kością chorego i nie wymagają usuwania.
Płyty tytanowe umożliwiają nam podjęcie rehabilitacji od razu po zabiegu operacyjnym.

 • Proszę napisać, jeżeli chce Pani/Pan się z nami skontaktować, by omówić problem i umówić się na konsultacje.

 • Upuść pliki tutaj lub
  Akceptowane typy plików: pdf, doc, docx, jpg, zip, Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
   Plik w postaci pdf, doc, docx, jpg
  • Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej twoj-ortopeda.pl są Właściciele K.Chudy oraz B. Łukaszewski. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności. Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: polityka.prywatnosci@twoj-ortopeda.pl"

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.