Szanowni Pacjenci, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze, zapraszamy do kontaktu w ramach telemedycyny (telefonicznie lub email).

Wróć

Złamanie obojczyka

 Array

Anatomia: Obojczyk jest kością łączącą klatkę piersiową z obręczą barkową.

Mechanizm: upadek z roweru, upadek z motoru, sporty kontaktowe piłka nożna czy koszykówka.
Leczenie nieoperacyjne – z zastosowanie opatrunku gipsowe badź ortezy ósemkowej. Jest możliwe w przypadku złamań o nie przemieszczonych odłamach kostnych, lub z minimalnym przemieszczeniem. Leczenie opatrunkiem unieruchamiającym trwa zwykle około 6-8 tyg.

Leczenie operacyjne: wskazane w przypadku złamań ze znacznym przemieszczeniem odłamów kostnych bądź ich nieprawidłowym nakładaniem się ( skrócenie > 2 cm).
Leczenie operacyjne polega na prawidłowym nastawieniu odłamów kostnych z ich ustabilizowaniem płytką tytanową. Temblak stosowany jest w doleczaniu przez około 5-7 dni.

Płyty tytanowe pozwalają na leczenie bezgipsowe!
Płyty tytanowe pozwalają na wykonanie badanie rezonansu magnetycznego (MRI).
Płyty tytanowe integrują się z kością chorego i nie wymagają usuwania.
Płyty tytanowe umożliwiają nam podjęcie rehabilitacji od razu po zabiegu operacyjnym.

 • Proszę napisać, jeżeli chce Pani/Pan się z nami skontaktować, by omówić problem i umówić się na konsultacje.

 • Upuść pliki tutaj lub
  Akceptowane typy plików: pdf, doc, docx, jpg, zip, Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
   Plik w postaci pdf, doc, docx, jpg
  • Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej twoj-ortopeda.pl są Właściciele K.Chudy oraz B. Łukaszewski. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności. Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: polityka.prywatnosci@twoj-ortopeda.pl"

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.